سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
هرگاه پاسخ‏ها همانند و در هم بود ، پاسخ درست پوشیده و مبهم بود . [نهج البلاغه]
اهالی بصیرت
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» گسترش روز افزون اسلام در جهان [قسمت دوم]

گسترش اسلام در جهان (قسمت دوم)

 در قسمت اول، ابتدا با آیات و روایات به این نتیجه رسیدیم که در نهایت دینی که بر همه ادیان غالب خواهد شد دین اسلام است. و سپس به ارائه آماری از تعداد مسلمانان در جهان و همچنین آماری در زمینه گسترش مسلمانان در جهان پرداختیم.

در این قسمت قصد درایم به اخبار عینی از نفود و گسترش اسلام در جهان خصوصاً اروپا و امریکا بپردازیم.

در زیر، اخباری در مورد گسترش و نفود اسلام در غرب، که اخیراً از طریق رسانه‌ها منتشر شده است را می‌بینید:

1- عاشورا در هامبورگ آلمان تعطیل رسمی می‌شود:

"به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تقریب‌نیوز «زکریا آلتوگ» رئیس انجمن ترکی اسلامی هامبورگ، اعلام کرد: مقامات شهر هامبورگ آلمان با تعطیلی روزهای عید فطر، عید قربان و روز عاشورا در این شهر موافقت کردند.

وی روز امضای این توافقنامه را روزی تاریخی برای هامبورگ و همچنین کشور آلمان توصیف کرد و افزود: این توافقنامه توسط «انجمن ترکی اسلامی هامبورگ»، «فدراسیون مراکز فرهنگی اسلامی»، و «شورای جوامع اسلامی» این شهر به امضا رسید، که طی آن مقامات شهر تعطیلات قربان، فطر و روز عاشورا را به عنوان تعطیلات رسمی مسلمانان به رسمیت شناختند.

آلتوگ ادامه داد: در شهر هامبورگ 150 هزار مسلمان و در سراسر کشور آلمان حدود 4 میلیون مسلمان زندگی می کنند که این جمعیت برابر با 5 درصد کل جمعیت 82 میلیونی آلمان است. این کشور بعد از فرانسه، از نظر تعداد مسلمانان، جایگاه دوم را در بین دیگر کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است.

«اولاف شولز» شهردار هامبورگ نیز امضای این توافقنامه‌ را یک نقطه عطف دانست و گفت: با امضای این توافقنامه‌ ما بنیان اجتماعی شهر خود را تقویت می‌کنیم زیرا همگی هامبورگی هستیم." (منبع: فارس نیوز)

2- اسلام دین رسمی دو ایالت آلمان شد:

"مقامات ایالت برمن آلمان عنوان کردند که از این پس دین اسلام در این ایالت به عنوان دین رسمی پذیرفته خواهد شد.

مقامات ایالت برمن با توافقنامه هایی که با مقامات رسمی کشورشان انجام دادند، قانون رسمی شدن دین مبین اسلام در این ایالت را امضاء کردند تا از این پس به آئین های مرسوم مسلمانان این ایالت احترام خاصی قائل شوند.

قرار است تا در مدارس ایالت برمن، دروس مرتبط با دین اسلام تدریس شده و همچنین برای روزهای مهم دینی همچون تعطیلات مذهبی و سوگواری هایی چون ایام عاشورا، مرخصی ویژه ای برای مسلمانان این ایالت در نظر گرفته می شود.

 برمن دومین ایالت آلمان پس از هامبورگ محسوب می شود که دین اسلام را در ایالتش رسمی اعلام می کند.

 هم اکنون برمن با دارابودن بیش از 40 هزار مسلمان که عمده آنها را اتباع ایرانی و ترک تشکیل می دهند، از پرجمعیت ترین ایالات مسلمان نشین آلمان محسوب می شود. (منبع: رجانیوز)

3- نصب‌حدیث‌ نبوی در‌ خیابانهای‌ آلمان:

"وزارت محیط‌ زیست آلمان که وظیفه زیباسازی فضای شهر را بر عهده دارد، در یکی از تازه‌ترین اقداماتش، حدیث نبوی «لبخند شما صدقه‌ای است که به برادرتان تقدیم می‌کنید» را در برخی از شهرهای بزرگ این کشور نصب کرده است.

این حدیث به زبان آلمانی بر روی تابلوها و بنرهای اماکن عمومی شهرهای بزرگ آلمان نصب شده و در زیر آن نام مبارک پیامبر اسلام(ص) نوشته شده است.

نصب‌حدیث‌ نبوی در‌ خیابانهای‌ آلمان

 گفته می‌شود که این اقدام وزارت محیط زیست آلمان با هدف معرفی اسلام به شهروندان غیرمسلمان و مبارزه با اسلام‌هراسی صورت گرفته است.

همچنین طی ماه گذشته نیز، یک شرکت استرالیایی تولیدکننده آب معدنی، بر روی بطری‌های آب حدیثی از پیامبر(ص) را حک کرده بود که بر مبنای آن هدر دادن آب گناه شمرده شده است."(منبع: رجانیوز)

4- ترجمه انگلیسی آیه‌ 135 سوره مبارکه «نساء» روی دیوار ورودی دانشگاه هاروارد امریکا:

"مسئولان دانشگاه هاروارد تصمیم گرفته‌اند ترجمه انگلیسی آیه‌ 135 سوره مبارکه «نساء» را روی دیوار ورودی اصلی دانشکده حقوق خود نصب کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اگرچه برخی رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند تعالیم و تاکیدات اسلام را بر خلاف عدالت و حقوق بشر جلوه دهند اما بسیاری از محققان با بررسی آموزه های کاملترین دین الهی، اعتراف کرده اند که نکات مهمی در این بین نهفته است که آخرین تعریف در این زمینه را می توان در دانشگاه هاروارد آمریکا دید. دانشگاه هاروارد در سال 1636 در «ماساچوست» آمریکا تأسیس شد و قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا محسوب می‌شود.

آیه 135 سوره نساء

اکنون مسئولان دانشگاه هاروارد تصمیم گرفته‌اند ترجمه انگلیسی آیه‌ 135 سوره مبارکه «نساء» را روی دیوار ورودی اصلی دانشکده حقوق خود نصب کنند . این خبر از سوی یک دانشجوی عربستانی که در هاروارد مشغول به تحصیل است، در برخی رسانه های عربی منتشر شده است.

این دانشجو به نام عبدالله جمعه اعلام کرده که در بررسی‌های خود متوجه شده که این آیه قرآن به عنوان یکی از بهترین توصیفات در مورد عدالت عنوان می ‌شود و مسئولان این دانشگاه در توضیح این اقدام، اعلام کرده ‌اند که مضمون این آیه در طول تاریخ کم نظیر است.

دانشکده حقوق هاروارد آمریکا از مشهورترین دانشگاه های این کشور، آیه 135 سوریه نساء را در دیوار ورودی اصلی این دانشکده نصب کرد. مسئولان این دانشکده درباره این آیه قرآنی گفتند که این آیه عظیم‌ترین و بیشترین عبارت‌های عدالت مدارانه در جهان و تاریخ را در خود دارد و  این آیه کریمه در دیواری روبروی ورودی اصلی دانشکده نصب شده است؛ این دیوار مخصوص مهمترین عبارت‌هایی است که درباره عدالت در طول زمان گفته شده است.

این آیه شریفه می‌ فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلّهِ وَلَوْ عَلَى أَنفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالأَقْرَبِینَ إِن یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقَیرًا فَاللّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلاَ تَتَّبِعُواْ الْهَوَى أَن تَعْدِلُواْ وَإِن تَلْوُواْ أَوْ تُعْرِضُواْ فَإِنَّ اللّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا: اى کسانى که ایمان آورده‏‌ اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به زیان خودتان یا پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است، پس از پى هوس نروید که [در نتیجه از حق] عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید، قطعاً خدا به آنچه انجام می ‌دهید، آگاه است»." (منبع: باشگاه خبرنگاران)

5- تصویری از شیوه جالب تبلیغ اسلام در استرالیا:

"به گزارش شیعه آنلاین، یک شرکت تولید کننده آب معدنی در کشور استرالیا در اقدامی جالب با هدف تبلیغ دین مبین اسلام، حدیثی از پیامبر اکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را بر روی بطری های آب معدنی نوشته است.

این شرکت استرالیایی بر روی بطری های آب معدنی، این حدیث را نوشته: "لا تسرف فی الماء ولو کنت علی نهر جار" ترجمه "آب را اسراف نکنید حتی اگر در کنار رود روان بودید".

  

حدیثی از پیامبر اکرم اسلام ص بر روی بطری های آب معدنی

گفتنی است، تصویر این شیوه از تبلیغ دین مبین اسلام به طور بسیار گسترده ای در صفحات اجتماعی منتشر شده و مورد توجه و استقبال کاربران اینترنتی قرار گرفته است." (منبع: شیعه آن لاین)

 

  6- نشر احادیث اسلامی در تابلوهای خیابان های اروپا

به گزارش شیعه آنلاین، مؤسسات اسلامی در اروپا در چند وقت اخیر موفق شده اند تابلوهای بسیار زیادی را در خیابان ها و نقاط مختلف شهرهای اروپایی را اجاره کنند و احادیث اسلامی به ویژه احادیث پیامبر اکرم اسلام (ص) را منتشر کنند تا تبلیغی برای دین مبین اسلام باشد.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این مؤسسات بیشتر تمرکز فعالیتی خود را در دو کشور اتریش و آلمان قرار داده اند. این گام اول یک طرح جامع است و قرار است در صورت موفق بودن این طرح، اقدامی مشابه در دیگر شهرها و کشورهای اروپایی اجرا شود.

بیشتر احادیث منتشر شده، در مورد مسالمت آمیز بودن دین مبین اسلام است زیرا پس از حوادث 11 سپتامبر، تبلیغات سوء و منفی زیادی علیه اسلام در کشورهای اروپایی شده از همین رو دید مردم اروپا نسبت به اسلام منفی است و دین اسلامی را یک دین خشن می‌دانند.

دست اندرکاران این طرح می گویند: بررسی هایی که انجام داده ایم نشان می دهد این تابلوها و احادیث و مطالب نوشته شده بر روی آن، بسیاری از مخاطبان و عابران پیاده را به خود جذب می کند. آنان برای چند ثانیه یا چند دقیقه می ایستند و این تابلوها را می خوانند و گاهی در همانجا درباره اش فکر می کنند. چهره افراد نشان می دهد که به فکر فرو رفته اند.

گفته می شود از جمله احادیثی که در این طرح به طور گسترده نشر داده شد این حدیث است: "تبسمک فی وجه أخیک صدقة" ترجمه: لبخند زدن به روی برادرت به منزله کار نیک است.

قابل ذکر است، آغاز این طرح همزمان شد با اقدام یک شرکت استرالیایی که یک حدیث اسلامی را بر روی بطری های آب معدنی خود قرار داده بود. (منبع: شیعه آن لاین)

نشر احادیث اسلامی در تابلوهای خیابان های اروپا

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » اهالی بصیرت ( شنبه 91/12/5 :: ساعت 3:50 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

تربیت یافتگان غرب و شرق
جناب آقای ظریف خجالت بکش!
یا از روی ناآگاهی است یا خیانت
آموزش حجاب
واردات یونجه از فرانسه!
شهدا زنده اند...
واردات کالا ازکشورهای دیگرسبب تعطیلی بسیاری ازواحدهای تولیدی شده
نوروز
مکارم: برای حل مشکلات اقتصادی به رفع تحریمها دلخوش نباشیم
چرا حجاب؟!
به تو مدیونم همیشه....
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 143
>> بازدید دیروز: 259
>> مجموع بازدیدها: 344617
» درباره من

اهالی بصیرت
مدیر وبلاگ : اهالی بصیرت[886]
نویسندگان وبلاگ :
بداغی (@)[0]

علیرضا (@)[0]» پیوندهای روزانه

مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی [1]
گفتگوی دینی
کانون گفتمان قرآنی
معارف قرآن
آوینی
مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه
سایت جامع دفاع مقدس [1]
شهدا
فرهنگ ایثار و شهادت
نورالشهدا
صبح
منجی [1]
سبکبالان [1]
فارس نیوز [1]
پایگاه خبری رجانیوز [2]
[آرشیو(30)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
حکومت مهدوی و وظایف منتظران[18] . سیاسی[10] . عطر انتظار[5] . فوتبال[3] . امام خمینی[2] . جوشقان . کتاب . وعده آب و برق مجانی .
» آرشیو مطالب
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
فروردین 93
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
اسفند 94

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
..:: وزنه سیاسی ::..
فرزانگان امیدوار
عطر ظهور
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
پردیس
شین مثل شعور
.عاشق خدا .
سرباز ولایت
نگارستان خیال
قلمدون
ندای ماهین
نشریه حضور
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
حامد ذوالفقاری
طب سنتی@
وبلاگ شخصی محی الدین اله دادی
*شهرستان بجنورد*
آقاشیر
صراط مستقیم
پیام نمای جامع
وبلاگ گروهیِ تَیسیر
ارمغان تنهایی
کوثر ولایت
داستان های جذاب و خواندنی
تسنیم
قافیه باران
امام خمینی(ره)وجوان امروز
مشکات نور الله
سرباز حریم ولایت
نت سرای الماس
وب سایت رسمی جوشقان
فرهنگی نوین
سربازان گمنام امام زمان
به سوی ظهور
جاوید باد ایرن
پرچم‌های سیاه شرق
سکوی هشتم
حجت بن الحسن العسکری امام زمان(عج)
سربازی در مسیر
رنگی ها در ورزش ها

» صفحات اختصاصی

» طراح قالب